Skilos recessed is a lighting fixture with a 600x600 mm modular structure. Provided with an optical system which allows excellent visual comfort, the microprismatic screen guarantees a UGR<19 factor. Equipped with the latest generation of very high efficiency LEDs, 4000K natural light, CRI 90 + RGB. The IP65 degree of protection is guaranteed both on the visible side and on the recessed side. Particularly suitable for operating, aseptic, chemical and food premises.
| Artikelnummer | 6524-46-001 |
| Typ | Einbauleuchte |
| Designer | S.T. Fabas Luce |
| EAN | 8019282574989 |
| Zolltarif | 94054239 |
| Farbe | Weiß |
| Material | Metall / Opal prismatik Diffusor |
| IP | IP65 |
| IK | 04 |
| Isolierklasse |
|
| Operating ambient temperature | -20°C +45°C |
| Jahre Garantie | 5 |
| Artikelmaße | 600x600x75mm - 4.8kg |
| Verpackungsmaße | 640x640x80mm - 6kg |
| Bestückung 1 | Bestückung 2 | Bestückung 3 | Bestückung 4 | |
| Bestückung | LED Eingebaut | LED Eingebaut | LED Eingebaut | LED Eingebaut |
| LED Merkmale | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Lumen der Lichtquelle | 9100 lm | |||
| Lumen des Artikels | 7011 lm | 950 lm | 2320 lm | 302 lm |
| Farbtemperatur | naturweiss 4000 K | ROT | GRÜN | BLAU |
| Diffusor | Prismatisch | Prismatisch | Prismatisch | Prismatisch |
| Minimaler CRI | >90 | |||
| SDCM | 3 STEP | |||
| UGR | <19 | <19 | <19 | <19 |
| Energieklasse |
|
| Elektrische Spezifikationen 1 | Elektrische Spezifikationen 2 | Elektrische Spezifikationen 3 | Elektrische Spezifikationen 4 | |
| Eingangsspannung | 220/240V 0-50/60Hz | 220/240V 0-50/60Hz | 220/240V 0-50/60Hz | 220/240V 0-50/60Hz |
| Gesamtabsorbierte Leistung | 65W | 32W | 32W | 32W |
| Treiber | Inklusiv | Inklusiv | Inklusiv | Inklusiv |
| Leistungsfaktor | > 0.9 | >0.9 | >0.9 | >0.9 |
| Steuerungssystem | DMX | DMX | DMX | DMX |
| Netzteiltyp | Costant Voltage | Costant Voltage | Costant Voltage | Costant Voltage |