Skilos recessed is a lighting fixture with a 600x600 mm modular structure. Provided with an optical system which allows excellent visual comfort, the microprismatic screen guarantees a UGR<19 factor. Equipped with the latest generation of very high efficiency LEDs, 4000K natural light, CRI 90 + RGB. The IP65 degree of protection is guaranteed both on the visible side and on the recessed side. Particularly suitable for operating, aseptic, chemical and food premises.
| Code | 6524-46-001 |
| Type | Lampe encastrée |
| Designer | S.T. Fabas Luce |
| Code Barres | 8019282574989 |
| Tarif douanier | 94054239 |
| Couleur | Blanc |
| Matériel | Structure métallique / Diffuseur blanc prismatique |
| IP | IP65 |
| IK | 04 |
| Classe d'isolation |
|
| Operating ambient temperature | -20°C +45°C |
| Ans de garantie | 5 |
| Dimensions de la lampe | 600x600x75mm - 4.8kg |
| Dimensions de la boîte | 640x640x80mm - 6kg |
| Source de lumière 1 | Source de lumière 2 | Source de lumière 3 | Source de lumière 4 | |
| Source | LED Intégré | LED Intégré | LED Intégré | LED Intégré |
| Caractéristiques des LEDs | SMD | SMD | SMD | SMD |
| Lumens de la source lumineuse | 9100 lm | |||
| Lumen de l'article | 7011 lm | 950 lm | 2320 lm | 302 lm |
| Température de couleur | Natural white 4000 K | ROUGE | VERT | BLEU |
| Optique | Prismatique | Prismatique | Prismatique | Prismatique |
| CRI minimum | >90 | |||
| SDCM | 3 STEP | |||
| UGR | <19 | <19 | <19 | <19 |
| Classe énergétique |
|
| Spécifications électriques 1 | Spécifications électriques 2 | Spécifications électriques 3 | Spécifications électriques 4 | |
| Tension d'alimentation | 220/240V 0-50/60Hz | 220/240V 0-50/60Hz | 220/240V 0-50/60Hz | 220/240V 0-50/60Hz |
| Puissance totale absorbée | 65W | 32W | 32W | 32W |
| Driver | Inclus | Inclus | Inclus | Inclus |
| Facteur de puissance | > 0.9 | >0.9 | >0.9 | >0.9 |
| Système de contrôle | DMX | DMX | DMX | DMX |
| Type d'alimentation | Costant Voltage | Costant Voltage | Costant Voltage | Costant Voltage |